BLOG

SULU ŞÖMİNE GÜVENLİMİ?

Sulu Şömine Güvenlimi?

ulu Şömine Güvenlimi? Sulu Şömine veya diğer adıyla şömine kalorifer sisteminin diğer şöminelerden daha fazla parçasının ve işlevinin olması güvenlik konularında tedirginlik yaratabilir.Aydın Şömine olarak yaklaşık 15 yıldır yapımına devam ettiğimiz sulu şömine sistemlerinin daha güvenli olması için gereken girdiler hazne üreticisi firma nezdinde yapılmakta ve sistem tam kontrol edilerek devreye alınmaktadır. Sulu şömine de meydana gelebilecek sorunlar için güvenlik önlemleri alınmış durumdadır.Sulu şöminede 3 faklı emniyet sistemi vardır

1)Soğutma sistemi

Hazne içerisindeki suyun aşırı ısınması durumunda tahliye borusu ile suyu dışarı tahliye eder ve soğuk su şebekesinden tekrar su alarak suyun sıcaklığını düşürür.

2) Emniyet Ventili

Basıncının aşırı yükselerek tesisata, tesisata bağlı farklı bir cihaza veya vanaya zarar vermesini önlemek amacıyla sisteme monte edilir.

3) Hava Purjurleri

İçeride meydana gelen basınçlı havayı otomatik olarak algılar ve dışarı verir.Bunların yanında Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK) ile de belli bir süre sıcak su sağlanmaya devam edilir.Kısaca sulu şömine sistemlerinde güvenliğiniz için her şey düşünülmüştür.

Diğer Yazılar

image

Düzce Şömineci

Admin. 15 Feb 2017. 3.
image

Blog Title Here

Admin. 14 Feb 2017. 5.