BLOG

ŞÖMİNE İLE EVİ NASIL ISITIRIZ

Şömine ile Ev Nasıl Isınır?

Şömine yaptırmakta eğer amacınız dekoratif anlayıştan çok ısınmak ise, yaptıracağınız şöminenin bunu sağlayabilecek özelliklerde olması gerekir. Şömine yapımında önceleri kullanılan ateş tuğlalı açık hazne şömine çeşidinden pik döküm kapalı haznelere geçişle birlikte şömineden elde edilen ısı daha fazla olmaya başlamıştır. Şömine ile evi ısıtmak bu teknolojiden sonra daha kolay olmuştur.

Normal şömine evin tamamını ısıtabilirmi?

Günümüzde şömineden ısı birçok yöntemle elde edilebilir. Öncelikle ısı cam olan ateşin yandığı ön yüzünden yüksek derecede (geleneksel soba ısısına yakın) ısı elde edilebilir. Ayrıca şöminenin küpeşte üstünde bulunan davlumbazdan da sıcak hava akımı ile sıcak hava üfleyen klima mantığı ile çalışarak ısı elde edilir. Bunun yanında eğer şömine bacası üst katlarda bulunan odalardan geçiyorsa ve bu aynı eve ait ise oralarada yapılacak davlumbaz ile yine şömineden yeterli ısı elde edersiniz. O odalarıda ısıtabilirsiniz. Bu mantıkla müşterilerimizin bazıları diğer odalara da ısıyı borularla aktarılmasını talep etmektedir. Ancak biz Aydın Şömine olarak buna sıcak bakmıyoruz. Çünkü bundan elde edilecek ısı çok düşük olacaktır. Bu nedenle normal şömine yaptırılacaksa en fazla iki oda ısıtabilirsiniz.

Şömine ile evin tamamını ısıtmak

Eğer evin tamamını ısıtmak istiyorsanız işte bunun çözümü Sulu şömine dir. Sulu Şömine ile evinizin tamamını kat kalorifer sistemi ile çok rahatlıkla ısıtabilirsiniz.

Diğer Yazılar

image

Düzce Şömineci

Admin. 15 Feb 2017. 3.
image

Blog Title Here

Admin. 14 Feb 2017. 5.